• وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین

همه ی ما آلبوم های عکس خاک خورده ای در خانه هایمان داریم که پر است از خاطرات رنگارنگ و هیجان انگیز؛ خاطراتی که موقع صرف قهوه با دوستان می توانیم در موردشان صحبت کنیم و از مرور آن ها لذت ببریم.

آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر بخواهید همین عکس ها را به صورت آنلاین با دوستان و خانواده ی خود به اشتراک بگذارید و یا نسخه ای پشتیبان از آن ها بگیرید، باید از کجا شروع کنید؟

در این مقاله قصد داریم سریع ترین راه های تبدیل عکس های فیزیکی به دیجیتالی را برای شما معرفی کنیم. بسته به تعداد تصاویری که در اختیار دارید و کارهایی که می خواهید با آن ها انجام دهید می بایست راه های مختلفی را برای این کار برگزینید که در ادامه چند مورد از آن ها را با هم مرور خواهیم کرد. برای داشتن بالاترین کیفیت ممکن، از یک اسکنر استفاده کنید. پیش از هرچیزی پرینتر خود را در یک محیط عاری از گرد و غبار قرار دهید. همچنین خوب است که با یک دستمال تمیز و یا آغشته به الکل، گرد و غبار سطح آن را هم پاک کنید. توجه داشته باشید که برای داشتن حداکثر کیفیت، از تمیز کردن شیشه اسکنر نیز غافل نمانید. این مهم است که هم اسکنر و هم عکس را به خوبی تمیز کنید. بنابراین شیشه ی اسکنر که دارای حسگری حساس است را عاری از گرد و غبار کرده و به همین منوال عکس های خود را نیز با پارچه ای تمیز به خوبی پاک نمایید.

پیش از آن که اسکن تصاویر را شروع کنید، بهتر است برای دسته بندی آن ها تصمیم بگیرید. گزینه های پیش رو بی شمار هستند؛ هر چند مرسوم تر است که مجموعه تصاویر را بر اساس تاریخ، رویداد و حتی عنوان آن ها دسته بندی نمایید. البته این موضوع آن چنان هم مهم نیست. تنها کافیست یکی از روش های موجود را انتخاب و سپس به اسکن کردن عکس های چاپ شده ی خود بپردازید. حالا وقت آن رسیده که اسکن عکس هایتان را آغاز کنید. از آن جایی که دستور العمل هر چاپگر متفاوت است، نمی توانیم راهکاری واحد را به شما ارائه دهیم. بنابراین تنها به راهنمایی هایی چند جهت ساده شدن این کار بسنده می کنیم:

اگر عکس هایتان در ابعاد کوچک هستند، می توانید چندین مورد از آن ها را در یک زمان اسکن کنید.اسکنر های معمولی تا 4عدد عکس 6در4 اینچ را می توانند به طور همزمان اسکن کنند. پس از انجام اسکن نیز می توانید به برش زدن تصاویر و جداسازی آن ها از یکدیگر بپردازید. همچنین برخی اسکنرها به واسطه ی نرم افزارهایی که دارند می توانند این کار را به صورت خودکار برای شما انجام داده و از این طریق در زمان اسکن صرفه جویی نمایند. برای کیفیت شما گزینه 300را مشاهده مینمایید ولی اگر قصد بزرگ نمایی تصویر خود را دارید میتوانید تا 600هم افزایش دهید. علاوه بر این قادرید از نرم افزارهای ویرایش عکس هم استفاده کنید. اکثر نرم افزارهای اسکن به شما اجازه می دهند تصویر خود را برش بزنید، رنگ و روشنایی آن را تنظیم و حتی قرمزی چشم را از تصاویر خود حذف کنید

اسکن انواع نگاتیو و اسلاید های قدیمی

اسکن فیلم و تبدیل فیلم‌های عکاسی قدیمی (نگاتیو و اسلاید) به فرمت‌های رایج دیجیتال در رایانه، یکی از بهترین راه‌های حفظ این خاطرات با ارزش است. همه ما از دوران خوش گذشته خود خاطراتی را به صورت نگاتیو یا اسلاید ذخیره کرده‌ایم. برای تبدیل این فیلم‌های قدیمی باید از اسکنرهای ویژه این کار استفاده کرد. اسکن نگاتیو های ۱۳۵،۱۲۰،سیاه سفید ، اسلاید با کیفیت dpi۴۸۰۰

 

0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان